czwartek, 2 kwietnia 2015

ZŁOTY WIEK

 Energią dorównują dwudziestolatkom, a odzież prezentuje się na nich równie dobrze. Mowa tu o modelkach 60+ które właśnie podbijają rynek mody. Wystepuja w kampaniach reklamowych nawet polskich marek, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Na taki krok zdecydował sie między innymi duet BOHOBOCO  oraz Nenukko zatrudniajac aktorke Helenę Norowicz
. Z zagranicznych marek na dojrzałość postawiły American Apparel, J.Crew oraz Dolce&Gabbana.
 Prekursorem zjawiska zatrudniania takich modelek jest autor książki Advanced Style, Ari Seth Cohen, którego blog opiera się na pokazywaniu elegancko wystrojonych seniorek, które w taki sposób ubierają się na co dzień.
  Modelką, która przoduje w tym trendzie jest Iris Apfel. Przez całe swoje życie zgromadziła taką kolekcję ubrań, że Metropolitan Museum zainteresowało się wystawieniem ich.. Jej twarz nie jest ostrzyknieta botoksem, a sama mówi o akceptacji zmarszczek, gdyż jest to ceniona w towarzystwie cecha.
  Starsze modelki powoli stają sie ulubienicami mody. Służa jako przykład, ze kariera nie kończy sie po 30. Jak mówi Daphne Selfe - "Młodsi modele z którymi pracuję, są bardzo uroczy - nie jestem konkurencja.  Daje im nadzieję, że oni mają szansę na dłuzszą karierę.". Mam nadzieje że nie jest to tylko chwilowe zainteresowanie, ale na stałe wejdzie do świata mody.
reklama marki Bohoboco

iris apfel
zdjęcie: raydene salinas