niedziela, 20 lipca 2014

DIY: KOSZULKA ZESPOŁOWA

Dziś pokażę Wam jak w prosty sposób samemu zrobić koszulkę. Tak samo możecie zrobić praktycznie każdy mało skomplikowany napisik, ewentualnie osoby z większym talentem mogą pokusić się o jakiś obrazek, itp. Potrzebne nam będą: kartka papieru na której wykonamy szablon (logo), gładka bawełniana koszulka, farbki akrylowe, płaski pędzelek i nożyk a'la skalpel ( nie wiem jak się fachowo nazywają) . Ja akurat zrobiłam napis w bieli na czarnym t-shircie. (Jakość zdjęć jest mocno średnia ale zapewniam ze na żywo wygląda znacznie lepiej.)

1.Rysujemy kontur, lub szybciej - drukujemy. Tu akurat mamy logo zespołu Hypothermia.

2. Nożykiem wycinamy miejsce które ma być zamalowane


3.Przygotowujemy koszulkę - prasujemy.

 4.Kartkę przyklejamy do koszulki, następnie wypełniamy przestrzeń farbą. Aby farba nie dostała sie pod papier najlepiej "wklepywać" ją płaskim pędzelkiem.
5.Po zdjęciu kartki mamy taki oto wzór.Trzeba jednak dopracować elementy które były zbyt małe by je wyciąć. Użyłam do tego czarnej farbki.
 6. Gotowe! Teraz możemy się cieszyć wykonaną własnoręcznie koszulką.
7. Farbki: biała - polycolor titanium white, czarna - renesans, cena z a tubkę ok. 6-9 zł. Prać koszulkę trzeba delikatnie, w chłodnej wodzie.  wszelkiego rodzaju zabrudzenia lepiej zaprać, niż wrzucać do pralki, bo może się to skończyć uszkodzeniem nadruku. Satysfakcja bezcenna :)